امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری دوره آموزشی طرح تربیت مربی حفظ قرآن در مازندران
دوره آموزشی طرح تربیت مربی حفظ قرآن کریم با حضور مدیر کل اوقاف، رئیس دانشکده علوم قرآنی و برخی از رؤسای ادارات و نهادهای شهرستان آمل و جمعی از دانشجویان در دانشکده علوم قرآنی شهرستان آمل برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 7305
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل، در افتتاحیه این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط سید محمد جواد حسینی قاری ممتاز و نفر اول مسابقات بین المللی جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید معصوم حسینی رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل ضمن قرائت حدیث ثقلین، گفت : ما باید با دو بال قرآن و عترت پرواز کنیم و محال است که با یک بال شود پرواز کرد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حیدری مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران، مازندران را دومین استان کشور از نظر تعداد موقوفات برشمرد و گفت : یک هزار و ۳۶۱ بقعه ، ۱۴ هزار موقوفه و ۱۹۰ هزار رقبه در این استان وجود دارد .

وی با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام در خصوص جایگاه انس با قرآن کریم، بیان کرد:  نبی مکرم اسلام می فرمایند:«دو راه از بهترین راه ها است که زنگار گناه را از بین میبرد. اولی یاد قبر و قیامت و دوم انس با قرآن میباشد.

حجت الاسلام حیدری با بیان اینکه متأسفانه موقوفات قرآنی در کشور بسیار کم است و باید سعی شود که مردم به این سمت و سوی گرایش یابند، تصریح کرد: وقف برای دانش آموزان، دانشجویان، دانشگاهیان مخصوصاً دانشکده های علوم قرأنی با توجه به اینکه چهره های قرآنی در آن تربیت می شود، نداریم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران به اساتید و دانشجویان و حاضرین در جلسه بیان کرد: امیدوارم همدلی و همراهی شما که دهان و زبانتان با آیات قرآن باز میشود،موجب ایجاد وقف هایی شود که جهت عرصه قرآنی به کار گرفته شود.

شایان ذکر است پذیرش از ۸۰ نفر از افراد شرکت کننده در دوره آموزشی طرح تربیت مربی حفظ قرآن که در آزمون تربیت مربی نمرات لازم را کسب کردند، در دانشکده علوم قرآنی شهرستان آمل انجام گرفت و این دوره آموزشی از ۲۷ الی ۳۰ آبان ماه به مدت ۴ روز در این برگزار شد.
Share/Save/Bookmark