امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری کارگاه آشنایی با نرم افزارها و معرفی پایگاه های پژوهشی در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه
سلسله کارگاه های آموزشی با موضوع «پروپوزال نویسی» به صورت مجازی در دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 11591
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحاء از کرمانشاه، با هدف ترغیب و تشویق بیشتر دانشجویان به امر پژوهش و فرصتی ویژه جهت آشنایی و مهارت آموزی پژوهشی دانشجویان عزیز به ویژه دانشجویان جدید الورود مقطع کارشناسی ارشد، کارگاه آموزشی پژوهشی با موضوع «آشنایی با نرم افزارها، مقاله نویسی، پروپوزال نویسی و معرفی پایگاه های پژوهشی و درگاه های جست و جو در حوزه قرآن و حدیث» در نیمسال تحصیلی جاری با ارائه دکتر مجید چهری عضو هیئت علمی و ریاست دانشکده به صورت مجازی برگزار شد.
در این کارگاه دکتر چهری ابتدا به تبیین طرح تحقیق یا پروپوزال و بخش های مختلف آن از جمله: تعریف پژوهش، چرایی نگارش پروپوزال، مهم ترین انواع پژوهش، چگونگی پر نمودن فرم های پژوهشی و مراحل تحویل آن به واحد پژوهش دانشکده پرداخت.
وی سپس مقدمه اي راجع به معنا و اهميت پژوهش بيان نمود و دانشجويان جديدالورود را هر چه بهتر و بیشتر با معنا و مفهوم پايان نامه و پروپوزال آشنا کرد.
دکتر چهری در ادامه تصریح کرد: پژوهشگر در انتخاب هايش به اولويت فكر مي كند و كارهاي ديگران را ارزش گذاري مي كند و دنبال هر موضوع تكراري و پيش پا افتاده نمي رود.
وی به دانشجويان تاكيد كرد كه انتخاب موضوع پايان نامه را صرفاً علاقه مندي خود ندانند، بلكه حتما از راهنمايي هاي استادي كه استاد راهنماي آنها در امر نگارش پایان نامه خواهد بود نهايت استفاده را داشته باشند تا در حين نگارش و تحقیق دچار مانع و مشكل نشوند.
رئیس دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه افزود: دانشجو نباید نعمت خدادادی نوشتن را از خود سلب نناید و امید است برگزاری چنین جلسات علمی و عملی موجب تداوم روحیه تحقیق و پژوهش در بین دانشجویان شود.
Share/Save/Bookmark