امتیاز مثبت
۰
 
برگزاري نشست «سيره پيامبر اكرم(ص) و پاسخ به شبهات» در دانشكده علوم قرآني آمل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب: 11320
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از آمل، نشست تخصصي پژوهشي با موضوع سيره پيامبر اكرم(ص) و پاسخ به شبهات از سوی دانشكده آمل به صورت الکترونیکی برگزار شد.

در این نشست که با ارائه دکتر سیدمعصوم حسینی رئیس دانشکده برگزار شد، دکتر حسینی شبهاتی را در مورد نبی مکرم اسلام از سوی جریاناتی که مطرح شده است را با ادلّه قرآنی و روایی پاسخ داد.

وی در ابتدای این جلسه بيان کرد: از ویژگی های دین اسلام، جامعیت دین ماست. لذا وقتی مورد مطالعه قرار دهیم و بررسی کنیم، می بینیم که اسلام برای تکامل بشر نظام های متعدد و مختلف را مطرح کرده است. مثل: نظام حقوقی، قضایی، تربیتی، اقتصادی و ... که یکی از این نظام ها، نظام سیاسی است. با مراجعه به منابع روایی هم در می یابیم که نظام سیاسی نسبت به تمام نظام ها جایگاه آن برتر است حتی از عبادات(نماز، روزه، حج و...) با مطالعه حوادث صدر اسلام هم به این نتیجه می رسیم که این حوادث موجب شده که نظام خلافت جایگزین نظام ولایی شود.

حسینی افزود: در حال حاضر هم گروهی بعنوان روشنفکر تحت افکار سکولاریسم قرار گرفته و منکر نظام ولایی شدند(رأس حکومت نباید ولایت فقیه باشد) که مکتبی به نام « جدایی دین از سیاست » را بوجود آوردند."در قرآن آیاتی داریم که رابطه بین دین و سیاست را معرفی می کند. آیت الله مدرس بیان می کنند:« سیاست ما عین دیانت و دیانت ما عین سیاست ماست.»
Share/Save/Bookmark