امتیاز مثبت
۰
 
در دانشکده علوم قرآنی اصفهان صورت گرفت؛
گفتگویی صمیمی با كارشناس برتر كتابخانه در جشنواره پژوهش دانشگاه
استفاده از تجربه هاي انسان هاي موفق مي تواند باعث افزايش بازدهي در قسمت هاي مشابه گردد از این رو دانشکده علوم قرآنی اصفهان گفتگویی صمیمی با یکی از این افراد داشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۱
کد مطلب: 8189
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از اصفهان، استفاده از تجربه هاي انسان هاي موفق مي تواند باعث افزايش بازدهي در قسمت هاي مشابه گردد.

به همين علت به سراغ كارشناس برتر كتابخانه در سال1397 رفتيم و گفتگويي را با ايشان انجام داديم كه در ادامه مي خوانيد؛

لطفا خودتان را معرفي كنيد؟
ليلا قصابي هستم كه در سال 1386 وارد رشته كتابداري و اطلاع رساني شدم و در حال حاضر به عنوان كارشناس كتابخانه دانشكده مشغول به خدمت هستم.

علت ورود به اين رشته را بيان كنيد؟

با توفيق الهي وارد اين رشته شدم.

با توجه به انتخاب شما به عنوان كارشناس برتر كتابخانه به نظر شما يك كتابدار چه ويژگي هايي بايد داشته باشد؟
آشنايي با اصول اساسي و حرفه اي رشته و داشتن دانش مرتبط،مهارت هاي ارتباطي،اخلاق نيك،تلاشگري و پشتكار مي تواند باعث موفقيت در اين حوزه گردد.

نقاط قوت و ضعف خود را بيان كنيد؟

سوال سختي است ولي تعهد كاري در خودم و حس مسئوليت پذيري را مي توانم به عنوان نقاط قوت خود بيان كنم ولي بايد مهارت هاي حرفه اي را در خود تقويت كنم.

ديگران شما را با چه ويژگي هايي مي شناسند؟

بهتر است ديگران در اين باب قضاوت كنند.

چه ايده هايي براي درآمد زايي كتابخانه داريد؟

اين تفكر كه به كتابخانه به عنوان يك منبع درآمد چشم داشت اصلا شايسته نيست ولي با ارائه خدمات كتابدار مرجع،از كتابدار بپرس،برگزاري نمايشگاه كتاب،ارائه خدمات به اعضاي آزاد و يا انجام خدمات تكثير در كتابخانه مي توان به درآمدزايي آن كمك كرد.

بهترين كتابي كه در كتابخانه دانشكده وجود دارد به نظر شما چيست؟

قرآن بهترين دوست و همراه است اما در كتابخانه موضوعات مختلفي هستند كه عواملي چون:سليقه،هدف،انگيزه در انتخاب آنها موثر هستند.
كتاب ها بسيار هستند اين مائيم كه كم مي خوانيم.

به نظر شما چه راهكارهايي براي بيشتر شدن ميزان سرانه مطالعه وجود دارد؟

راه هاي متفاوتي از جمله:آشنايي با فرهنگ كتاب و كتابخواني از كودكي  و در محيط خانه صورت گيرد،ايجاد هدف و انگيزه در راستاي مطالعه،برگزاري نمايشگاه تازه كتاب و معرفي كتاب،تنوع موضوعات كتب در كتابخانه ها و تجهيز و مديريت كتابخانه ها به بهترين روش ها و ايجاد محيطي آرام براي مطالعه

توصيه شما به دانشجويان:

از تمام اين لحظات اين دوران در مسير رشد و تعالي بهره گيرند و همواره مدنظر داشته باشند كه هيچ چيز غير ممكن نيست.

شما هميشه در مسابقات كتابخواني قسمت فرهنگي دانشكده شركت مي كنيد و در قرعه كشي برنده مي شويد بيشتر توضيح بدهيد؟
از مسابقات كتابخواني بيشتر به عنوان يك فرصت مطالعه استفاده مي كنم.دريافت هديه ملاك برنده شدن نيست،بلكه هديه اصلي تجربه هايي است كه يك كتاب به ما مي دهد.

 به عنوان كارشناس برتر كتابخانه در سال 1397 چه پيشنهاداتي جهت ايده آل شدن سيستم كتابداري در مجموعه دانشگاه داريد؟
به عنوان يك عضو از اين مجموعه ياد آور مي شوم كه كتابخانه ها مراكز فرهنگ و خرد هستند لذا بايد به آنها اهميت بيشتري داد چرا كه پويايي يك دانشگاه به فعاليت هاي علمي و پژوهشي آن وابسته است.حركت به سمت ديجيتال سازي كتابخانه ها،فراهم سازي منابع ديجيتال،ارائه منابع كتابخانه اي به شيوه هاي جديدمتناسب با زمان و ارتقاي منابع كتابخانه ها(كمي و كيفي) زمينه ساز پيشرفت خواهند بود.
Share/Save/Bookmark