امتیاز مثبت
۲
 
از سوی سازمان سنجش آموزش کشور ،
آئین نامه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) ابلاغ شد
به گزارش پایگاه قرآنی – دانشگاهی ایحاء ، آئین نامه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) و پذیرش دانشجو از سوی شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی اعلام شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 5786
 
 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به اعلام سازمان سنجش قوانین جدید آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) و پذیرش دانشجو در سال 1396 بر اساس قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی با تصویب مجلس شورای اسلامی و همچنین مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی ابلاغ شد.

وی همچنین بیان کرد : بر اساس این آئین نامه آزمون متمرکز (50 درصد) ، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد) و مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد) ، معیارهای سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی است.
 
دکتر نقیب افزود : همچنین بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی آزمون زبان با ضریب (1) ، آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1) و آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4) ، مواد آزمون متمركز دکتری (Ph.D) سال 1396 می باشد.
 
وی در خصوص عناوین دروس امتحانی نیز اظهار کرد : مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل زبان عربی و کارشناسی ارشد شامل علوم قرآنی ـ تفسیر ـ حدیث می باشد و استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی نیز از دیگر عناوین دروس امتحانی است.
 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با اشاره به جدول زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون ، گفت : بر اساس اعلام شورای سنجش و تحصیلات تکمیلی ، زمان ثبت نام آزمون 16 الی 21 آذرماه 1395 و زمان برگزاری آزمون دکتری 6 اسفندماه 1395 می باشد.
 
 
Share/Save/Bookmark