امتیاز مثبت
۲
 
امام جمعه مشهد:
قرآن چراغ هدایت انسان از بیراهه به مسیر بندگی خداست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب: 3887
 
قرآن چراغ هدایت انسان از بیراهه به مسیر بندگی خداست
 

به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از مشهد ، آیت الله علم الهدی امام جمعه شهر مشهد ضمن پیامی به سومین مجمع دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد ، قرآن را چراغ هدایت انسان از بیراهه به مسیر بندگی خدا عنوان کرد.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم. 

با عرض سلام خدمت شما افسران جوان جنگ نرم و دانش آموختگان این مؤسسه پربرکت آموزش عالی در علوم قرآنی و عزیزانی که اشتغال به تحصیل در این نهاد مقدس دارید. با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان در تداوم مسیر نورانی و روشن قرآن دانی و قرآن شناسی. بر حسب توصیه ای که از زوات مقدسه معصومین به ما شده است، در فضای غبار آلود سیاسی اجتماعی جامعه ای که در آن زندگی می کنیم، بر حسب پیدایش فتنه ها به ما دستور داده اند : « و علیکم بالقرآن » . اینکه در این موقعیت به ما دستور داده شده که به قرآن مراجعه کنیم و قرآن را راهنمای خودمان قرار بدهیم به خاطر آن نورافشانی خاص نکته های هدایتی قرآن در فضای تاریک ظهور فتنه ها و غبار آلودگی هوای سیاسی اجتماعی جوامع و ملت هاست. همان نقشی که یک چراغ روشن یا یک نور افکن قوی در دل تاریکی و ظلمت و سیاهی شب دارد و تاریکی را می شکافد و مثل روزِ روشن، در برابر پیشگاه ما مسیر و جاده را مشخص می کند این خاصیت برای قرآن در پیدایش مشکلات در فضای تیره و تاریک ظهور فتنه ها در جامعه است. خود در این موقعیت ما بایستی به قرآن رو بیاوریم و نکته های هدایتی قرآن، مسیر ما را روشن کند.
ما علی رغم اینکه در شرایط گوناگون و موقعیت های مختلف در فضاهای غبارآلود اجتماعی سیاسی جامعه دینی و نظام مقدس اسلامی خودمان در طول این ۳۵ سال در مقاطع مختلف گرفتار شدیم با یک ریزش نسبتاً غیر قابل تحمل و جانکاهی، از نظر نیروهای انقلاب و نیروهای ارزشی روبرو بودیم. موقعیت های مختلفی که برای نظام ما پیش آمده است باعث ریزش عوامل و عناصری شده که به عنوان خودی ترین عنصر جامعه دینی و پایدارترین افراد خدمت گذار در این نظام برای ما مورد توجه بوده است و علت عمده آن این است که ما در یک موقعیت های حساس در برابر پیدایش اندیشه های دگر اندیشی و یا القاءات و تلقینات ناخواسته خارجی در و برابر غبارآلودگی تنوع سلیقه ها و ذوق ها و بینش های مختلف و متنوع جریان های سیاسی که یک فضای تاریکی در جامعه دینی ما ایجاد می شده است، این نور افکنی هدایتی قرآن جلوی پای ما را روشن نکرده و یا خودمان به دنبال تحصیل چنین چراغ روشنی از قرآن نرفتیم و نتیجه اش ریزش آن نیروهای عظیم از پیکره حمایت از دین و از توان پشتیبانی و دفاع از اسلام و انقلاب بوجود آمده است. آنچه برای ما در این پناه بردن و التجاء به قرآن در حل مشکلات اجتماعی ما، فوق العاده مؤثر است تخصص لازم و کارشناسی کافی نسبت به علوم قرآنی و فهم قرآن است که انشاء الله امیدوارم که این نهاد مقدس قرآنی که رسالت عظیمی در این جهت به دوش می کشند موفق شده باشد که کارشناسان ارزشمند در قرآن شناسی و قرآن دانی به جامعه تحویل بدهد و عزیزانی که در این نهاد مقدس تحصیل می کنند با این انگیزه تحصیل کنند که در مقام قرآن شناسی و قرآن دانی و فهم قرآن آنقدر پیش بروند که بتوانند نکته های هدایتی لازم منطبق با نیازهای اجتماعی روز از قرآن استمباد و استخراج کنند و آنها را به صورت یک چراغ فروزان جلوی پای جامعه قرار بدهند تا جامعه ما راه سعادت و مسیر کمال و صراط مستقیم که عبودیت ذات مقدس پروردگار است در این گرد و غبار بوجود آمده در عرصه های سیاسی بتوانند راه خودش را بیابد و در مسیر کمال و صراط مستقیم حرکت کند. در خاتمه توفیق همه شما عزیزان را از ذات مقدس پروردگار مسئلت می کنم. 
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

Share/Save/Bookmark