امتیاز مثبت
۰
 
ياداشت رئیس دانشكده علوم قرآني اصفهان در آستانه چهل سالگي انقلاب
رییس دانشکده علوم قرآنی اصفهان به مناسبت سالروز چهل سالگی انقلاب مبادرت به تدوین یادداشتی در این باره کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: 8215
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد سجادي رئیس دانشكده علوم قرآني اصفهان در آستانه چهل سالگي انقلاب اسلامي ايران یادداشتی را به شرح ذیل منتشر کرد.

بسمه تعالي
شايد عدد چهل كه داراي قداست خاصي در احاديث است و در برخي از آيات اشاراتي به آن شده و تكميل و اتمام و وظائف را به اربعين موكول كرده، قلم مرا به اين عدد سوق دهد.

آري اربعين مقدس است و آنگاه كه پشتوانه اين رقم اقدس را سالها تلاش عالمان، فرهيختگان و مسئولان دلسوز توامان با جانفشاني مردم مومن و از خودگذشتگي خانواده شهدا و جانبازان و آزادگان و تمام اقشار جامعه مي بينيم، پي مي بريم كه در اينجا انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي ايران است كه به عدد چهل مقدس مابي داده است.

چهل سال است كه شاهد رشادت هايي هستيم كه در طول تاريخ بي نظير است،جوانان امروز بايد خاطرات و كتاب هايي كه رزمندگان دلير از رادمردي هاي غيرتمندانه ي رزم آوران نگاشته اند را مطالعه تا بفهمند در دوران هشت ساله دفاع مقدس چه گذشت؛ و امروز جاي دارد كه همه مسئولان خاطرات و بازگويه هاي اطرافيان شهيدان رجايي،بهشتي و باهنر و ده ها مسئول نظام را مطالعه كنند كه آنان با چه از خودگذشتگي و بي باكي فعاليت مي كردند و براين خدمت خود هيج مزدي طلب نمي نمودند و افتخارشان زندگي صادقانه و ساده در كنار اقشار مردم بوده است.

چهل سال است شاهد محروميت زدايي از كشور هستيم،آمارها نشان مي دهد هرچند نظام اسلامي در برهه هايي مختلف دچار آسيب هايي همچون جنگ و تحريم اقتصادي بوده ولي رشد در آمدي و دوري از فقر بسيار مثبت بوده است.

چهل سال است كه مردم خودشان براي آينده تصميم مي گيرند و ده ها انتخابات مجلس،شوراي خبرگان و رياست جمهوري برگزار كرده و در عرصه ي جهاني  به عنوان يك كشور داراي دموكراسي بالا خود را مطرح نموده اند.

چهل سال است اقشار ضعيف جامعه، نظام را از خود مي بينند و براي آن جان فشاني كرده و در مقاطع مختلف دلسوزانه در تمام ميادين حاضر هستند.

چهل سال است كه حاكميت به دست مردم و رويكرد مردم سالاري ديني است.

چهل سال است كه ابرقدرت ها چشم ديدن ما را ندارند، ايران اسلامي پر توان در مقابل همه جهان خواري آنان ايستاده است.

چهل سال است تمام محرومان عالم و آزادي خواهان مسلمان چشم اميدشان ايران است.

چهل سال است كه نه تنها ما توانستيم بر مشكلات فائق آئيم بلكه درسِ آزادگي براي بسياري از كشورهاي همچون فلسطين،لبنان،يمن و بحرين...هستيم.

امروز در منطقه آمريكا با هفده تريليارد دلار خرج كردن نتوانسته جايگاهي داشته باشد ولي ايران به يُمن دليرمردان خود جايگاهي والا دارد.

و چهل سال است كه....
و چهل سال است كه...
و چهل سال است كه.....
Share/Save/Bookmark