امتیاز مثبت
۲
 
دیدار مسئولان دانشکده علوم قرآنی قم با مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم
مسئولان دانشکده علوم قرآنی قم در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه قم با مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم دیدار کردند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب: 11024
 
 
به گزارش ایحا، در این جلسه که با حضور رئیس، مدیر پشتیبانی و توسعه، مسئول امور فرهنگی و مسئول روابط عمومی دانشکده علوم قرآنی قم و مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام والمسلمین عشریه رئیس دانشکده قم گزارشی را از شرایط فعلی و فعالیت‌های دانشکده ارئه کرد و یادآور شد: با توجه به ارتباط این مجموعه با اوقاف و امور خیریه تعامل این دو مجموعه باید بیشتر باشد و در زمینه‌های مختلف باید همکاری داشته باشند.
وی ابراز امیدواری کرد با توجهی که مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم به این دانشکده دارند تعاملات در بخش‌های فرهنگی بیشتر تقویت شود.
رئیس دانشکده ضمن تقدیر و تشکر از مساعدت های قبلی اوقاف و امور خیریه قم نسبت به دانشکده عنایت ایشان به دانشکده را درخور تقدیر دانست و گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که دانشکده علوم قرآنی دارد لازم است اداره کل اوقاف و امور خیریه قم حمایت بیشتری از این دانشکده داشته باشد.
در ادامه روح الله شفیعی، کارشناس امور فرهنگی دانشکده با اشاره به بسترهای مشترک بین دانشکده و اداره کل اوقاف و امور خیریه قم، گفت: با توجه به این بسترهای مشترک این دو مجموعه می‌توانند با یکدیگر تعامل خوبی داشته باشند و به نفع هر دو مجموعه است که با هم همکاری داشته باشند. هم دانشکده می تواند در برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و تبلیغی اوقاف کمک کند و هم اوقاف می‌تواند دانشکده را در برنامه‌هایش یاری کند.
وی استفاده از دانشجویان و اساتید این دانشکده را در برنامه های قرآنی و کرسی‌های تلاوت اداره اوقاف و امور خیریه نمونه ای از این همکاری ها دانست.
محسن محزون، مدیر پشتیبانی و توسعه دانشکده نیز گفت: دانشکده آمادگی دارد تا امکانات خود را جهت میزبانی برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه به کار گیرد و در برگزاری همایش‌ها، کلاس ها، مسابقات قرآنی و... اداره اوقاف و امور خیریه می‌تواند از امکانات دانشکده مثل سالن همایش، فضای آموزشی، آشپزخانه و .. استفاده کند.
حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم نیز از این رویکرد مسئولین دانشکده قم بسیار استقبال کرد و کمک به دانشکده علوم قرآنی را از اولویت های اداره کل اوقاف قم دانست.
وی وجود این دانشکده را بسیار ارزشمند خواند و اظهار کرد: ما از همه توان و ظرفیت‌ها برای کمک به دانشکده علوم قرآنی به عنوان یکی از مجموعه های وابسته به سازمان اوقاف استفاده خواهیم کرد.
اسکندری بر ضرورت ادامه جلسات بین دو مرکز تأکید کرد و گفت: باید این جلسات بین دانشکده علوم قرآنی و این اداره مداوم باشد و جلسات و پیگیری ها برای هماهنگی و تعامل بیشتر برگزار شود تا موارد همکاری مشخص گردد و تفاهم نامه ای بین دانشکده و اداره کل اوقاف تنظیم و امضاء شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه قم تأکید کرد باید فعالیت ها به صورت عمقی باشد و برنامه ریزی بلندمدت برای انجام کار های فرهنگی اثرگذار و تربیت دانشجویان مستعد صورت گیرد.
Share/Save/Bookmark