امتیاز مثبت
۰
 
برگزاری سلسله برنامه های هفته پژوهش در دانشکده علوم قرآنی مشهد
به مناسبت هفته پژوهش سلسله برنامه های علمی در دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 11475
 
 
به گزارش ایحا، به مناسبت هفته پژوهش و به همت واحد پژوهش و انجمن علمی دانشجویی دانشکده علوم قرآنی مشهد، شش برنامه علمی به صورت غیرحضوری برگزار شده و خواهد شد.
در اولین برنامه، نشست علمی با عنوان «آشنایی با فرآیندهای سه گانه تحلیل نصوص دینی» با ارائه دکتر محمّد عترت دوست، استادیار گروه الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی در روز دوشنبه ۱۷ آذرماه ۹۹ ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به همراه تقدیر از دانشجویان برتر آموزشی برگزار شد.
برنامه دوم، کارگاه معرفی ابزارهای پژوهشی شامل نرم‌افزارهای پژوهیار و دانش‌نامه علوی بود که در روز سه‌شنبه ۱۸ آذرماه ساعت ۱۸ با ارائه خانم دکتر الهه شاه‌پسند، عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد برگزار گردید.
سومین برنامه علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد، برگزاری نشست علمی «درآمدی بر کاربردهای بلاغت سامی در قرآن شناسی» است که این نشست با ارائه دکتر احمد زارع زردینی، دانشیار گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه میبد در روز دوشنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود.
در بیست و پنجمین روز آذرماه نیز دو برنامه اجرا خواهد شد که ابتدا در ساعت ۱۰ صبح کرسی علمی ترویجی با عنوان «خوانشی نوین از روایت نواقص العقول در خطبه ۸۰ نهج البلاغه» با ارائه دکتر محسن دیمه کار و دکتر محمد جواد توکلی خانیکی، استادیاران دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و مدیریت دکتر محسن رجبی و ناقدی دکتر مجتبی نوروزی و دکتر سهیلا پیروزفر برگزار می شود و سپس در ساعت ۱۸ نشست علمی تخصصی «روش‌های نقد حدیث شیعه» با ارائه دکتر حسین رجب زاده، مدیرگروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار خواهد شد.
پایان بخش برنامه های هفته پژوهش نیز نشست علمی «تبادل فرهنگ اسلام با کشورهای همسایه؛ روش ها و چگونگی» است که در روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه ساعت ۱۸ با ارائه دکتر تقی صادقی، رایزن سابق فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان برگزار می شود.
علاقه مندان جهت شرکت در این جلسات می توانند از طریق لینک http://۸۲.۹۹.۲۱۷.۹۹/mashhad و از قسمت مهمان؛ guest با وارد کردن نام وارد جلسه شوند.
Share/Save/Bookmark