امتیاز مثبت
۰
 
سال 97 سالی پر از موفقیت های چشمگیر برای دانشگاه/ 98، سال شتاب در پیشرفت و صرفه جویی اقتصادی
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم: صرفه جویی در برنامه های اقتصادی، از کارهای حیاتی و قابل اجرای سال آینده می باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 8838
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی-دانشگاهی ایحاء، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار ایحاء، ضمن عرض تبریک فرارسیدن سال جدید گفت: سال 1397 برای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم سالی پربرکت و با موفقیت‌های فراوان بود و ما شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در این دانشگاه بودیم.

وی افزود: یکی از بزرگترین اتفاقاتی که در این سال برای دانشگاه رقم خورد، تصویب اساسنامه دانشگاه در تاریخ 1397/06/25 در نشست اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی، بود. این نقطه خوبی بود برای دانشگاه تا همه کارها بر اساس آن پیش برود.

حجت الاسلام نقیب از تشکیل هیئت اجرایی جذب هیئت علمی دانشگاه، به عنوان اتفاق مهم دیگر در سال 97 نام برد که احکام آن از طرف وزارت علوم مورد تأیید قرار گرفت و ابلاغ شد و شکل قانونی گرفت.

وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه‌ دانشگاه با سازمان سمت خبر داد و اظهار کرد: طبق این تفاهم نامه میتوانیم منابع درسی‌مان را از طریق سازمان سمت و مشترکاً چاپ کنیم که تاکنون چهار طرح از اعضای هیئت علمی مورد تأیید سازمان قرار گرفته و اساتید درحال نوشتن هستند. همچنین هفت طرح دیگر هم در دست اجرا داریم و این موفقیت بزرگی برای دانشگاه است.

سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه با اشاره به عملکرد دانشگاه در آموزش مجازی، گفت: امسال بعضی از دروس به صورت  الکترونیکی، آماده شده است. درحال حاضر دوازده درس آماده است و با توجه به مجوز دانشگاه در این زمینه، از اول مهر سال آینده بعضی از دروس را به صورت مجازی ارائه خواهیم داد.

سید محمد نقیب در ادامه از ارتقا 3 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه به درجه دانشیاری خبر داد و افزود: خوشبختانه در سال 97 سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه ، به درجه دانشیاری رسیدند و امیدواریم در سال 98 تعداد دیگری نیز به این درجه دست یابند. 

وی تشکیل هیأت امنای دانشگاه و برگزاری اولین نشست اعضای آن را به عنوان یک موفقیت چشمگیر برای دانشگاه در سال 97 عنوان کرد و افزود: ما در سال 97، سند چشم‌انداز 1404 دانشگاه را تدوین کردیم و این سند به تأیید اعضای محترم هیئت امنا رسیده و اجرای آن در سال 98 آغاز می‌شود تا در 1404 به اهدافی که در سند اشاره شده است به صورت حداکثری برسیم. همچنین میثاق‌نامه‌ دانشگاه با مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب نیز متناسب با همین سند راهبردی آماده و منتشر شد.

سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بخش دیگری از سخنان خود سال 1398 را سالی با موفقیت، پیشرفت، همراه با تلاش و پشتکار فراوان و صرفه جویی اقتصادی برای دانشگاه عنوان کرد و افزود: اگرچه توفیقات چشمگیر و مهمی امسال برای دانشگاه اتفاق افتاد، اما ما همچنان نیاز به پیشرفت و حرکت رو به جلو داریم و هنوز به جایگاه اصلی خود نرسیده ایم. برهمین اساس سند چشم انداز 1404 تدوین شد . در سال آینده راهی نداریم جز اینکه یک قدم تهاجمی برداریم و حرکتی انجام دهیم که بتوانیم بگوییم، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در هفت سال آینده (1404) به جایگاه واقعی‌اش رسیده است.

وی افزود: ما باید راهکارهای اجرایی سند را دو ساله، چهار ساله و هفت ساله بنویسیم و بر اساس همان پیش برویم. از این پس همه باید بر مبنای سند تحول راهبردی دانشگاه حرکت کنیم.

حجت الاسلام نقیب یکی از کارهای حیاتی و قابل اجرای سال آتی را صرفه‌جویی در برنامه‌های اقتصادی دانست و بیان کرد: ما سال آینده موظفیم به صرفه‌جویی و باید به همدیگر کمک کنیم تا دانشگاه در این جهت پیشرفت کند.

وی در پایان بار دیگر ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید، برای کلیه دانشجویان، استادان و کارکنان این دانشگاه آرزوی موفقیت و سربلندی کرد .
 
 
 
Share/Save/Bookmark