امتیاز مثبت
۰
 
از سوی روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه صادر شد ،
پیام تبریک دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به مناسبت آغاز سال تحصیلی
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء ، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم به مناسبت آغاز سال تحصیلی پیام تبریکی را بدین شرح صادر نمود :
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۳
کد مطلب: 5822
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم

«قُلْ رَبِّ زِدْنی عِلْما. (طه: 114) بگو: پروردگارا! علم مرا افزون کن.»
 
با آمدن فصل پاییز بهاری دوباره می روید . این بهار ، بهار علم است. بهاری از جنس دانش و علم آموزی . در این بهار تعلیم و تربیت جانی تازه میگیرد و درختان دانایی و آموزش از خواب برمیخیزند.
 مقامی که علم و علم آموزی نزد پروردگار دارد جایگاهی بس بلندمرتبه می باشد چراکه پروردگار متعال اولین کلامی را که با پیامبرش به صحبت می نشنید ، کلامی از نوع علم و دانش است. مقام خواندن نزد خداوند به حدی است که در برابر رسولش به آن قسم یاد می کند که این سوگند ، ارزش تعقل و تفکر ، این برکت و پاداش بینهایت و بی همتای  معبود را به پیامبر گوشزد می کند.
البته این یک فرمان عمومی و همگانیست. دین اسلام بر پایه خواندن و دانش بنا شده است . چرا که معجزه پیامبرش بر خلاف تمامی انبیا الهی ، دانش و کتاب است.
کتابی که دین اسلام ، پیامبر و تمام بشر امروز به آن وابسته اند ، قرآن ، بزرگترین ، کامل ترین ، جامع ترین و با ارزش ترین کتاب علمی و دینی است که با معلمی چون حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) همراه شده است تا انسان را از گمراهی و جهالت به سمت دانش و سعادت راهنمایی کند.
این بزرگی و ارزش قرآن است که موجب شده خداوند متعال هر آن کس را که گامی به سوی فراگیری قرآن برمی دارد ارج و قربی بالا و درخور شأن قرآن به وی می دهد و او را از سایر بندگان متمایز و جدا می سازد. از این رو کسانی که هدف و غایت خود را فراگیری علوم و معارف قرآن کریم قرار داده اند و قرآن را نیز سرمشق و الگوی خود در تمامی مراحل زندگی ، گفتار و اعمال خود تلقی کرده و به آن عمل می کنند ، بدانند پروردگار متعال فرموده که آنان را عزیزتر از دیگران قرار می دهد و قطعاً سعادت و درجات بالای دنیوی و اخروی نصیبشان خواهد کرد.
در پایان روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم آغاز سال تحصیلی و شروع کسب علم و دانش را به تمامی دانشجویان به خصوص دانشجویان جدیدالورود ، اساتید ، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تبریک عرض کرده و از خدای متعال پیروزی روزافزون در مسیر پرتلاطم زندگی وهمچنین سعادت مندی و موفقیت و کسب مدارج والای علمی ، اخلاقی و دینی را برای تمامی دانشجویان علوم قرآنی مسئلت می نماید.
Share/Save/Bookmark