امتیاز مثبت
۲
 
مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد
مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشکده علوم قرآنی قم با حضور سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب: 9404
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از قم، مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشکده علوم قرآنی قم با حضور حجت الاسلام سید محمد نقیب سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، حجت الاسلام محمد فاتحی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، علیرضا کاوند معاون دانشجویی دانشگاه و آقایان مرتضی رضوانی زاده و حسین فیضی مدیران روابط عمومی و اداری دانشگاه در جمع کارکنان و اعضای هیأت علمی این دانشکده برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام علی غضنفری، رئیس سابق دانشکده علوم قرآنی قم تکریم و مهدی داوری به عنوان سرپرست دانشکده معارفه شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب، سرپرست دانشگاه در این مراسم علاوه بر تقدیر و تشکر از حجت الاسلام علی غضنفری و تبریک به مهدی داوری به ارائه گزارشی از برنامه های دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در سال جدید پرداخت و بیان داشت: در این مدت جلسات شورای راهبردی دانشگاه را داشتیم که در این شورا سند تحول و افق پیش روی دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ مورد بررسی قرار گرفت و توسط هیأت امنا به تصویب رسید که برنامه های دانشگاه از این پس باید مطابق این سند عملیاتی و اجرا شود.
وی همچنین به بحث بودجه دانشگاه اشاره ای کرد و گفت: از لحاظ بودجه نیز دانشگاه وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته پیدا کرده و بودجه تخصیص داده شده به دانشگاه از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه امسال رشد سه برابری داشته است.
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم امضای تفاهم نامه علمی، پژوهشی و خدماتی با دانشگاه مالک اشتر، دانشگاه امام صادق(ع)، پژوهشگاه صدرا و سازمان سمت را از دیگر فعالیت های دانشگاه عنوان کرد و افزود: در آینده ای نزدیک با دانشگاه های عراق در نجف، کوفه، بصره، بغداد و کاظمیه نیز تفاهم نامه هایی خواهیم داشت.
حجت الاسلام والمسلمین نقیب به تلاش و پیگیری برای جذب دانشجو اشاره کرد و گفت: در آخرین روزها و در حالی که داشتیم ناامید می شدیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت خود را نسبت به اختصاص دانشجو به این دانشگاه اعلام کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مجلات علمی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در حال راه اندازی پنج مجله علمی در مجموعه دانشگاه هستیم که مراحل آن به زودی طی خواهد شد.
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم افزود: تولید سالانه بیش از ۵۰۰ مقاله علمی و پژوهشی در این مرکز آموزش عالی سر مایه ای است که باید از آن استفاده بهینه شود.
در ادامه حکم سرپرستی دانشکده علوم قرآنی قم توسط سرپرست دانشگاه به دکتر مهدی داوری تقدیم شد و با اهدای لوح تقدیر به حجت الاسلام علی غضنفری از زحمات ایشان تقدیر به عمل آمد.
Share/Save/Bookmark