امتیاز مثبت
۱
 
برگزاری کارگاه آموزشی «ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی» در دانشکده علوم قرآنی قم
کارگاه آموزشی «آشنایی با فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی و لزوم ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی» با حضور کارشناس پلیس فتا قم توسط دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۹
کد مطلب: 11421
 
برگزاری کارگاه آموزشی «ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی» در دانشکده علوم قرآنی قم
 
به گزارش ایحا، کارگاه آموزشی «آشنایی با فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی و لزوم ارتقاء سواد رسانه‌ای فضای مجازی» با حضور کارشناس پلیس فتا قم در سالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی استان در میان کارکنان و سایر اساتید دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور بصورت حضوری و مجازی،برگزار شد.
سرگرد سید محمد حسینی، کارشناس پلیس فتا استان قم ضمن حضور در کارگاه آموزشی و با ذکر لزوم آشنایی با فضای مجازی و ارتقاء سواد رسانه‌ای برای آحاد مردم و علی الخصوص افراد فرهیخته و دانشگاهی، گفت: ارتقاء سواد رسانه‌ای در استفاده از فضای مجازی و آگاه سازی افراد در ارتباط تضمین‌کننده امنیت کاربران در استفاده از این فضا است و مقابله با چالشها و آسیب های فضای مجازی از وظایف همگان است.
وی ادامه داد: استقبال روزافزون کاربران و گستردگی فضای مجازی در ابعاد مختلف افزایش آسیب‌های اجتماعی نوظهور را به همراه داشته است؛ داشتن سواد رسانه‌ای می‌تواند نقش مؤثری در کاهش این نوع آسیب‌ها و استفاده نقادانه و هوشمندانه از فضای مجازی داشته باشد.
کارشناس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فتا استان قم در این خصوص، بیان کرد: عموم افرادی که در فضای مجازی مورد سوءاستفاده و آسیب قرار می‌گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش‌های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی‌کنند.
حسینی ادامه داد: از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های فضای مجازی این است که محدودیت جغرافیایی و محدودیت زمانی در این فضا وجود ندارد و دسترسی سریع و ساده به اطلاعات میسر است.
وی افزود: از این رو افراد به انگیزه‌های مختلفی از این بستر برای رفع نیازهای خود استفاده می‌کنند که عدم شناخت و آگاهی لازم در خصوص مزایا و تهدیدات این فضا ممکن است زندگی افراد را در فضای حقیقی به چالش بکشد.
این کارشناس سایبری در ادامه بیان کرد: شما دانشگاهیان و فرهیختگان به عنوان عنصر کلیدی در داخل کشور می‌توانید با تولید و انتشار محتوای های متناسب با فرهنگ اسلامی با چالش‌های این حوزه بخصوص جنگ نرم مقابله کرده و عملا در کاهش جرائم و تحقق پیشگیری اجتماعی از جرم در فضای مجازی قدم بردارید که این امر منجر به افزایش سواد رسانه ای کاربران می شود.
کارشناس پلیس فتا قم گفت: طی سال‌های اخیر پلیس فتا گام‌های زیادی برای ارتقاء سواد رسانه‌ای کاربران در استفاده از فضای مجازی برداشته است و یکی از اقدامات این حوزه ارائه آموزش‌های به‌روز در استفاده از فضای مجازی در سایت پلیس فتا و اطلاع‌رسانی‌های عمومی در فضای مجازی است.
وی خاطرنشان کرد: کاربران مخصوصاً دانشجویان و اساتید می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir نسبت به ارتقاء دانسته‌های خود در حوزه فضای مجازی و فناوری‌های نوین اقدام کنند.
Share/Save/Bookmark