امتیاز مثبت
۲
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در قم
جلسه دفاع از پایان نامه دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب: 8370
 
دفاع از پایان نامه قرآنی در قم
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از قم، جلسه دفاع از پایان نامه قرآنی با موضوع :« آسیب شناسی اعتقادی فرزندان در نظام خانواده و راهکارهای برون رفت از منظر آیات و روایات » با نگارش عبدالله شایسته دانشجوی رشته علوم قرآن مجید در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحمان عشریه به عنوان استاد راهنما و علی غضنفری به عنوان داور، در سالن جلسات دانشکده علوم قرآنی قم برگزار شد.

چکیده پایان نامه:
جستار پیش روی ، عهده دار تبیین آسیب شناسی اعتقادی فرزندان در نظام خانواده وراهکارهای برون رفت ازآن ازمنظرآیات وروایات است. در دنیای امروز، بیشترین نگاه ها متوجه اعتقاد و باورهای دینی قشر جوان جامعه است. از آنجا که این قشر، بیشترین آمار جمعیتی کشور را تشکیل می دهند، تمرکز آفات و آسیب های اعتقادی بر روی این طیف جامعه بیشتر از دیگران از سوی بیگانگان سرمایه گذاری شده است. ازاین رو برای تبیین و شناسایی عوامل آسیب زایی که سبب ازبین رفتن یا سست شدن اعتقادات دینی جوانان و نوجوانان می شوند، می طلبد تا اقدامات علمی وفرهنگی به منظور دفع و مقابله ی با این عوامل، با استفاده از آیات و روایات، ارائه گردد تا زمینه ساز تحکیم اعتقادات و باورهای مذهبی جوانان به ویژه فرزندان خانواده ها شود.
براین پایه در این نوشتار سعی بر آن شده است که با بررسی و دقت نظر در منابع اصیل دینی، از جوانب مختلف ، به آسیب شناسی اعتقادی فرزندان پرداخته شود و با توجه به حساسیت موضوع ، به ارائه ی راهکارهایی که از آیات الهی و روایات صادره از معصومین علیهم السلام استخراج گردیده ، پرداخته شود. براین اساس روندی که طی پژوهش اشاره شده طی گشته است ، بدین صورت است که در ساختار اصلی پژوهش، در سه بخش، با عناوین معرفتی، فرهنگی و رفتاری به شناسایی و تبیین مسائل آسیب شناسی و ارائه ی راهکارهای مناسب پرداخته شده است.
کلید واژگان : آسیب شناسی ، اعتقاد ، فرزندان ، خانواده ، راه کار.
Share/Save/Bookmark