امتیاز مثبت
۱
 
آغاز همکاری های دانشکده تفسیر و معارف قرآن و دانشگاه حضرت معصومه(س)
همکاری های فرهنگی و آموزشی دانشکده علوم قرآنی قم با دانشگاه حضرت معصومه(س) استان آغاز شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 7137
 
آغاز همکاری های دانشکده تفسیر و معارف قرآن و دانشگاه حضرت معصومه(س)
 
به گزارش پایگاه قرآنی - دانشگاهی ایحاء از قم، در نشست مشترکی که با حضور مسئولان دانشکده علوم و معارف قرآن کریم و دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزار شد، راه کارهای هم افزایی توانمندی های مشترک این دو نهاد آموزشی مورد بررسی قرار گرفت.

این نشست با حضور علیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه(س) و حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین الهی زاده رئیس دانشکده علوم قرآنی قم و دیگر مسئولان این دو مرکز، برگزار شد.

در این نشست مسئولان به بیان قدمت و توانمندی های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجوییِ مراکز خود پرداختند و در خصوص راهکارهای هم افزایی توانمندی های مذکور در راستای پیشرفت و اثرگذاری بیش از پیش در جامعۀ علمی کشور، رایزنی نمودند.

در این راستا مقرر شد تا با هماهنگی معاونان آموزش دو مرکز، تمهید تعیین سرفصل و مشارکت در برگزاری پنج رشته فقه و حقوق با گرایش وقف، فقه و حقوق با گرایش وکالت، مدیریت اماکن مقدسه، اقتصاد وقف و تربیت مربی قرآنی کودک با رویکردی به مقطع تحصیلات تکمیلی اندیشیده شود. همچنین مقرر شد در جلسه مسئولان فرهنگی دو مرکز، راهکارهای همکاری مشترک اندیشیده شود.

گفتنی است در نشستی دیگر که با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا آخوندزاده مسئول نهاد مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دانشگاه حضرت معصومه(س)، محمد رضا فلاح معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه(س) و حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا احمدی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد، زمینه های همکاری مشترک دو مجموعه آموزشی بررسی و به تصویب رسید.

برگزاری اردوها و بازدیدهای مشترک درون شهری، درون استانی و درون کشوری با رویکرد تعمیق بیش از پیشِ ارزش های دینی و انقلابی ، برگزاری محافل و نشست های مشترک پیرامون انس با قرآن و عترت علیهم السلام، شهدا و برگزاری کرسی های آزاداندیشی با رویکرد تعمیق بصیرت دینی و افزایش روحیۀ اندیشه ورزی و ایثارگری؛ برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی با رویکرد افزایش بیش از پیشِ نشاط معنوی و سلامت جسمانی؛ برگزاری دوره های آموزشی پیرامون روخوانی و روان خوانی، حفظ، تدّبر، ترجمه و معارف قرآن کریم با رویکرد افزایش بیش از پیشِ انس با قرآن کریم از موضوعات مورد بررسی و تصویب در این نشست بود.
Share/Save/Bookmark