امتیاز مثبت
۰
 
پایان نامه «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» دفاع شد
جلسه دفاعیه با عنوان «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده علوم قرآنی تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب: 11242
 
پایان نامه «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» دفاع شد
 
به گزارش ایحا، جلسه دفاعیه دانشجو وحید یاری رشته تحصیلی علوم قرآن مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» با راهنمایی دکتر عظیم عظیم پور مقدم و داوری دکتر محمد فراهانی با نمره 17.5(هفده نیم) و درجه خیلی خوب در دانشکده علوم قرآنی تهران، به صورت حضوری برگزار شد.
در بخشی از این پایان نامه آمده است:
هدف پژوهش حاضر بررسی مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است. از پدیده های سیاسی عصر حاضر، وقوع انقلاب اسلامی در ایران و شکل گیری حکومت اسلامی در پی آن است که با رهبری حکیمانه و داهیانه امام خمینی(ره) با تمسک بر اسلام راستین پایه ریزی شد و حضور بابصیرت و بادرایت مردم مسلمان، مجاهد و ظلم ستیز ایران اسلامی باعث تثبیت آن شد.
انقلاب اسلامی ایران برگرفته از اصول و مبانی خاصی است که ریشه در آیات و روایات دارد که به طور مفصل در این پروژه مورد بررسی قرار گرفته است.
این پدیده دشمنان انقلاب را که خوی سلطه گری و استکباری دارند، به وحشت انداخته است و در مقابله با انقلاب اسلامی با روش های مختلفی وارد عرصه شده اند.
در چنین شرایطی مقام معظم رهبری(مدظله)؛ با دوراندیشی و آینده نگری، بیانیه گام دوم انقلاب را در اواخر سال ۹۷ ارائه کردند که با استقبال بی نظیری مواجه گردید.
در این مجموعه با توجه به اهمیت این بیانیه و اهتمام خاص به آینده انقلاب اسلامی، مبانی قرآنی آن بررسی و تبیین خواهد شد. هفت محور بسیار مهم انقلاب اسلامی که استمرار راه نبوت و امامت است در این بیانیه مورد اهتمام واقع شده است که عبارتند از: علم و پژوهش، اقتصاد، معنویت و اخلاق، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی مرزبندی با دشمن و سبک زندگی.
چهار محور از هفت محور بیانیه گام دوم برگرفته از مبانی قرآنی و آموزه های وحیانی است که در این مجموعه به تبیین آن پرداخته شد.
کلید واژه ها: مبانی، قرآن، بیانیه گام دوم، انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری (مدظله)
مهمترین سرفصل های این پایان نامه عبارتند از:
۱) مفاهیم و مبانی نظری تحقیق
۲) مبانی قرآنی بیانیه گام دوم با محورهای علم و پژوهش
۳) مبانی قرآنی بیانیه گام دوم با محورهای معنویت و اخلاق
۴) مبانی قرآنی بیانیه گام دوم با محورهای عدالت و مبارزه با فساد
۵) مبانی قرآنی بیانیه گام دوم با محورهای سبک زندگی
Share/Save/Bookmark