امتیاز مثبت
۱
 
برگزاری نشست هم اندیشی استادان دانشکده علوم قرآنی قم
نشست هم اندیشی استادان و هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی قم پیرامون «چگونگی برگزاری کلاس های آفلاین و آنلاین در سامانه مجازی دانشگاه» در سالن جلسات این دانشکده برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 11170
 
 
به گزارش خبرگزاری ایحا از قم، نشست هم اندیشی استادان هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی قم پیرامون «چگونگی برگزاری کلاس های آفلاین و آنلاین در سامانه مجازی دانشگاه» با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب سرپرست دانشگاه، مهدی داوری سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، حجت الاسلام رحمان عشریه رئیس دانشکده علوم قرآنی قم و دیگر اعضای هیئت علمی در سالن جلسات دانشکده برگزار شد.
در ابتدای این نشست، حجت الاسلام عشریه رئیس دانشکده ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به بیان نکاتی پیرامون برگزاری کلاس های مجازی بصورت آفلاین و آنلاین در سامانه مجازی دانشگاه، پرداخت.
وی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در برگزاری کلاس های مجازی چاره ای جز برطرف نمودن خلأها و آسیب ها وجود ندارد. بنابراین نمی توان بطور کلی تمام مشکلات را برطرف نمود.
در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین نقیب سرپرست دانشگاه ضمن تأکید بر همراهی با دانشجویان در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست نظام و دستورالعمل های وزارت علوم به هیچ عنوان استرس به جامعه و دانشجویان وارد نشود و عدم پرداخت شهریه و مواردی از این قبیل منجر به محرومیت دانشجو از تحصیل نگردد.
سرپرست دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: در ارزیابی پایان ترم دانشجو، فعالیت کلاسی و انجام تکالیفی که استاد به دانشجو محول می کند ملاک عمل قرار گیرد.
سپس مهدی داوری،معاون آموزشی دانشگاه ضمن تقدیر و تشکر از اساتید حاضر در جلسه یادآور شد: به علت شیوع ویروس کرونا آموزش الکترونیکی تجربه ای جدید و فرهنگ خوبی برای دانشگاه بوجود آورد. از نظر فنی کلیه سرورها و سامانه دانشگاه تقویت شده و از لحاظ ارائه درس مشکلی وجود ندارد.
وی تأکید کرد: اساتید در سامانه مجازی فقط به صوت اکتفا نکنند و جزوات و فایل ها نیز به صورت پی دی اف و پاورپوینت و... استفاده گردد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از زحمات مهدی عبداللهی پور مدیر سابق امور آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تشکر کرد و به صمد اسمی به عنوان مدیر جدید خوش آمد گفت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.
داوری همچنین از پیگیری و زحمات رئیس دانشکده علوم قرآن قم برای چاپ اولین شماره دوفصلنامه علمی شبهه پژوهی مطالعات قرآنی تقدیر و تشکر کرد.
سپس سکینه آخوند، معاون دانشکده در خصوص آسیب شناسی برگزاری کلاس مجازی نکاتی را بیان نمود و از اساتید حاضر در جلسه خواسته که نسبت به معرفی منابع درسی اعم از جزوه، کتاب و... اقدام نمایند.
وی تاکید کرد: تدریس فقط در سامانه مجازی دانشگاه برگزار شود و چناچه در اثنای کار و تدریس مشکلی پیش آمده حتما با کارشناسان مرتبط هماهنگی گردد.
در ادامه سید علی میرآفتاب، مدیر گروه دانشکده یادآور شد: با توجه به اینکه در بخش آموزش هزینه و انرژی صرف می شود از تجریبات و اشخاص بیرونی کمک گرفته شود و استادان محترم طبق برنامه هفتگی در ساعت مقرر در سامانه مجازی حضور یابند.
سپس اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرها و پیشنهادها و انتقادها در خصوص برگزاری کلاس های مجازی در ترم گذشته و در ترم جاری پرداختند.
جلسه با نمایش فیلم آموزشی و نحوه اتصال به سامانه مجازی دانشگاه با توضیحات محمدمهدی سائلی، کارشناس فناوری اطلاعات دانشکده به پایان رسید.
Share/Save/Bookmark