امتیاز مثبت
۰
 
به یاد «حاج قاسم» در زیر باران اشک اصفهانی‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب: 10528
 
 
به گزارش پایگاه قرآنی دانشگاهی ایحا از اصفهان مراسم بزرگداشت سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در میدان امام خمینی(ره) اصفهان برگزار شد.

در کرمان به دنیا آمده بود و در بغداد شهیدش کردند اما انگار پدر اصفهانی‌ها بود که اینطور دیروز و امروز برایش عزاداری می‌کنند، میعادگاه میدان بزرگ امام است، اصلا انگار گنجایش این غم اصفهانی‌ها را به غیر از وسعت میدان امام، هیچ کجا تحمل نمی‌کند.

روز گذشته گلستان شهدا، کنار مزار هم‌رزمان شهیدش احمد کاظمی و حسین خرازی بسیاری آمدند و اشک ریختند اما خالی نشدند.درهای مترو در ایستگاه میدان امام حسین باید مدت بیشتری باز بمانند تا بتواند خیل عظیم عاشقان اصفهانی‌هایی که برای عرض ارادت به سردار رشید اسلام خود را به میدان امام می‌رساند، تخلیه کند.

ایستگاه آنقدر شلوغ هست که پله‌های برقی پس جمعیت برنمی‌آید و مردم مشتاق خود را از طریق پله‌ها خود را به بالا می‌رسانند؛ آن‌چنان اشتیاق جمعیت برای رساندن خود بالاست که پله‌ها را چند تا یکی می‌گذارند تا خود را به میدان امام برسانند.انگار نه انگار که هوای اصفهان بارانی و سرد است، مرد و زن؛ کودک و بزرگ؛ پیر و جوان خود را به میدان امام رسانده‌اند؛ یگان ویژه هم آمده است، با همان ماشین‌های مشکی و بزرگ خود، این بار دست مدافعان امنیت زنجیر عزاداری است تا با فرمانده‌شان هم‌دردی کنند.

حاج قاسم سلیمانی را همه دوست داشتند، ورزشکاران بیشتر؛ ورزشکاران اصفهانی هم خود را به همراه مدیران اداره کل ورزش و جوانان خود را به میدان امام رسانده اند.

آبادانی‌های مقیم اصفهان چقدر زیبا از بین اصحاب کربلا قاسم بن الحسن را انتخاب کردند و پرچم او را در میدان به اهتزاز درآوردند.

باران سیستم صوت را دچار اخلال کرده ولی جمعیت مشتاق لحظه‌ای ساکت نمی‌ماند و شعار سر می‌دهد: مرگ بر آمریکا، ای اهل حرم میر و علمدار نیامد...زنان حضور پرشورتری دارند، از روی ظاهر هم نمی‌توان قضاوت کرد همه و با هر سلیقه‌ای آمده‌اند تا با تمامی آزادگان دنیا ندای مرگ بر آمریکا سر دهند.
 
Share/Save/Bookmark